» » CZYM SIĘ KIEROWAĆ PRZY WYBORZE TELEWIZJI PRZEMYSŁOWEJ?
Kategorie Producenci

Dodatkowe opcje przeglądania

Nasze hity

Cennik

Pobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS

Statystyka

  • Ilość produktów: 630
  • Ilość kategorii: 200
  • Ilość promocji: 49
  • Ilość nowości: 11
  • Aktualnie klientów na stronie: 3
  • Sklep odwiedziło: 84389 klientów
  • Sklep działa od: 25-02-2017

CZYM SIĘ KIEROWAĆ PRZY WYBORZE TELEWIZJI PRZEMYSŁOWEJ?

Data dodania: 19-08-2017


                                                          alt
Poczucie bezpieczeństwa twojego otoczenia,ale i również rodziny i tego, co znajduje się w twoim domu, jest bardzo istotnym parametrem, dlatego warto się zastanowić i podjąć decyzję o założeniu w domu systemu do  monitoringu. Jeżeli mieszkasz w domku jednorodzinnym i posiadasz sporo wartościowych przedmiotów, powinno to być dla ciebie bardzo ważne. Monitoring powinien też przyjść ci do głowy, jeżeli zauważasz wokół domu dziwne aktywności, podejrzewasz, że niepowołane osoby mogą lub już dostają się na twój teren.

Jeżeli już podejmiesz decyzję i chcesz skupić się na założenie monitoringu, znaczenie będzie miał wybór odpowiedniego sprzętu. Poprawna instalacja i synchronizacja urządzeń jest kluczowa. Jeżeli o to nie zadbasz, monitoring nie spełni swojej roli, nie będzie poprawiać bezpieczeństwa i w porę informować o zagrożeniach. Wybierając urządzenia do monitoringu zwróć uwagę na to, jakie zadania ma spełniać instalowany system. Aby wybrać najlepiej, powinieneś wiedzieć, jakie są twoje oczekiwania i czego możesz spodziewać się po sprzęcie. Jak więc wybierać systemy monitoringowe, aby służyły nam tak, jak tego oczekujemy?


Po co mi monitoring i czy warto?

Monitoring jest istotną kwestią szczególnie w domach jednorodzinnych. Tego typu budynki są jednym z głównych celów potencjalnych intruzów. Niezabezpieczone, pozostawione same sobie posesje są łatwym celem, dlatego zamontowanie monitoringu może pomóc w ochronie domu. Już samo posiadanie kamer wokół domu powinno poprawić bezpieczeństwo. Potencjalny wandal lub złodziej często nie zdecyduje się na podjęcie takiego ryzyka. Niektórzy zadowalają się nawet atrapami kamer, ale w przypadku włamania, nie będziemy mieli żadnych dowodów. Lepiej zainwestować w prawdziwe sprzęt i być pewnym, że w razie czego będziemy mieli możliwość szukania winowajcy.

Jakie wybieramy kamery do monitoringu?

Na rynku kamer jest dość duży wybór. Jedną z podstawowych cech, jaką powinniśmy wziąć pod uwagę, jest kolor, w jakim będzie rejestrować kamera. Mamy do dyspozycji kamerki kolorowe lub czarno-białe, z tym że tych drugich raczej nie należy wybierać. Dodatkowo pomyśl o rozdzielczości obrazu. Kamery o podniesionej rozdzielczości dadzą nam bardziej wyraźny obraz. Wybieraj zawsze z modeli przeznaczonych do monitoringu na zewnątrz. Są one bardziej wytrzymałe na warunki atmosferyczne i dają lepszą ostrość nawet w trudnych warunkach. Wybieraj kamery typu dzień/noc przystosowane do pracy w nocy z wbudowanym promiennikiem podczerwieni IR, chyba że masz na posesji bardzo dobre oświetlenie to dobrej jakości kamera będzie pracować wydajniej. W przeciwnym razie obraz po zmroku będzie znacznie ograniczony o zasięg promiennika IR, w jego zasięgu jesteśmy w stanie dokładnie zobaczyć osobę trzecią, ale poza zasięgiem promiennika już nie. Zwróć też uwagę na rozmiar przetwornika CCD – przy zastosowaniu większego obiektywu, gdzie korzysta się tylko z jego środka, ma wpływ na kąt widzenia i poprawia jakość nagrywanego obrazu. Wybierz też kamerę z odpowiednim obiektywem.Im mniejsza średnica tym większy kąt widzenia, czyli
dla kamery 2,8mm kąt widzenia to wartość od 90 do 130o  a dla obiektywu 12mm kąt widzenia może wynosić 20-45o  Dlatego trzeba na to zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru.


Rejestrator a co to takiego?

Urządzenie nazywane nagrywarką to serce systemu monitoringu, rejestrator to miejsce gdzie możemy podłączyć wszystkie kamery jakie chcemy wykorzystać, dzięki niemu mamy możliwość sprecyzowana konkretnych parametrów jak mają pracować nasze kamery, ważnym czynnikiem jaki daje nam urządzenie to przechowywanie nagrań na dysku twardym oraz możliwość przesuwania nagrania w przód i w tył, w zależności od pojemności i ilości kamer długość nagrania video może sięgać nawet kilku tygodni.
Warto zwrócić uwagę podczas wyboru na ile kamer ma być przeznaczony rejestrator, na rynku dostępne są model do obsługi 4,8,16,32 kanałowe, im więcej kanałów tym drożej.
Rejestrator to urządzenie w które umożliwia zdalny podgląd na żywo z telefonuj komórkowego jak również z przeglądarki www. nie ma znaczenia jaki internet mamy, działa to na stałym adresie IP jak również zmiennym.


Akcesoria?

Monitoring to nie tylko kamery. To również przekaźnik, monitory i kable, dzięki którym system spełnia swoje zadanie. Przy wyborze monitora zwróć uwagę na rozdzielczość obrazu, liczbę wejść i wyjść sygnału wizyjnego oraz intuicyjne menu ekranowe. To bardzo ważne podczas obsługi systemu. Zwróć też uwagę na odpowiedni dobór przewodów. W monitoringu stosuje się przewody CCTV wielożyłowe lub ze zintegrowanymi żyłami zasilającymi, zwane potocznie skrętką komputerową UTP lub kablem koncentrycznym TV z zasilaniem.Należy pamiętać o doborze zasilania o odpowiednim napięciu do kamer. W przeciwnym razie nawet najbardziej zaawansowany system nie będzie działał poprawnie.

Instalując monitoring wokół domu, największe znaczenie ma dobór odpowiedniego sprzętu oraz jego odpowiednie podłączenie i konfiguracja. Dzięki temu sprzęt będzie działał prawidłowo i będzie spełniał swoje funkcje najlepiej, jak to możliwe. Istotne jest dostosowanie systemu do naszych potrzeb i możliwości finansowych. Aby być pewnym, że dom jest chroniony najlepiej, jak to możliwe, zintegruj go z systemem alarmowym i powiadamianiem policji lub firmy ochroniarskiej. Nie oszczędzaj zbytnio na własnym bezpieczeństwie. Zadbaj o dobre parametry sprzętu, ale też nie przepłacaj.

Do działania całego systemu zazwyczaj wystarczy podstawowy system monitoringowy. Jeżeli całkowicie nie masz pojęcia jak zabrać się za montaż monitoringu na swojej posesji, skorzystaj z pomocy profesjonalistów. Oni zagwarantują, że monitoring będzie sprawny i odpowiednio ustawiony.
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej