784 262 504
41 300 55 26
KategorieProducenci
Dodatkowe opcje przeglądania
Nasze hity
Cennik
Pobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS
Statystyka
  • Ilość produktów: 1047
  • Ilość kategorii: 201
  • Ilość promocji: 47
  • Ilość nowości: 7
  • Aktualnie klientów na stronie: 2
  • Sklep odwiedziło: 261662 klientów
  • Sklep działa od: 25-02-2017

domofon jednorodzinny zestaw

Zestawy domofonowe jednorodzinne

Zestawy domofonowe jednorodzinne stały się obecne w polskich domach już od lat i w pewnym sensie można uznać je za standard. Dlatego też, gdy wprowadzamy się do nowego miejsca, to zastanawiamy się nad wyborem określonego modelu. Domofon jednorodzinny, o którym mowa, ma na celu zapewnić mieszkańcom nie tylko wygodę, lecz przede wszystkim większe bezpieczeństwo. Warto jest więc dobrze zastanowić się nad właściwym jego wyborem, żeby czuć się komfortowo w swoim domu. Należy się tutaj dowiedzieć, na jakie kwestie należałoby zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji.


 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Brak produktów ...

Domofony cyfrowe do domu jednorodzinnego

Dość istotnym elementem jest poznanie budowy tego rodzaju systemów. Domofony do domów jednorodzinnych składają się zawsze z dwóch podstawowych części, a mianowicie bramofonu, montowanego przy bramie bądź furtce oraz unifonu. Ten drugi element to po prostu słuchawka zlokalizowana wewnątrz budynku. Dlatego też mogłoby się wydawać, iż wybór takiego domofonu jest prostą sprawą, gdyż różnice pomiędzy dostępnymi urządzeniami są niewielkie i nie mają większego znaczenia, jednak domofony rodzinne należy wybierać w sposób bardzo przemyślany.

Zanim więc podejmiemy decyzję odnośnie zakupu, to warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat systemu, jakim jest domofon cyfrowy do domu jednorodzinnego. Musimy bowiem odpowiedzieć sobie na parę bardzo ważnych pytań. Na początku należy zastanowić się, jaki rodzaj instalacji będzie dla nas najlepszy. Do wyboru mamy tutaj domofon cyfrowy jednorodzinny oraz wersję analogową. Takie instalacje mogą się różnić zasadniczymi parametrami. Domofon analogowy jest starszy technologicznie, co wcale nie oznacza, że gorszy. W wielu przypadkach model ten całkowicie wystarczy.

Domofon cyfrowy jednorodzinny

Domofony analogowe świetnie sprawdzą się w domach jednorodzinnych. W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem jest jeden bramofon oraz dwa unifony, które zapewnią większy komfort użytkowania. Takie domofony jednorodzinne montuje się za pomocą kabla, o czym warto zawczasu pamiętać. Urządzeniami bardziej nowoczesnymi są domofony cyfrowe do domu jednorodzinnego. Takie systemy są bardziej zaawansowane pod względem technologicznym. Każdy tego typu domofon wyposażony jest bowiem w specjalną centralę cyfrową wraz z odpowiednimi dekoderami.

Centrala cyfrowa w nowoczesnym domofonie działa na tej samej zasadzie co kaseta bramowa w wersji analogowej. Urządzenie mianowicie posiada numeryczną klawiaturę, pozwalającą na wprowadzenie określonego numeru mieszkania czy kodu dostępu. Taki domofon dobrze sprawdza się w przypadku posiadłości wielorodzinnych, ale może być też do domu jednorodzinnego. Jego niewątpliwą zaletą będzie z pewnością wysoka jakość połączeń, która znacznie zwiększa komfort podczas użytkowania.