WYSYŁKA W 48H
ZWROTY DO 14 DNI
WYCENY I PORADY W 12H
+48 797 166 599
Strona główna » Artykuły-Blog » JAK ZABEZPIECZYĆ SIĘ PRZED WŁAMANIEM?
Dodatkowe opcje przeglądania
Nasze hity
Opinie o produktach

JAK ZABEZPIECZYĆ SIĘ PRZED WŁAMANIEM?

Data dodania: 16-03-2018
alt

Jak zabezpieczyć się przed włamaniem?

                  alt 

Pozbawione zabezpieczeń domy jednorodzinne jak i również mieszkania stanowią bardzo łatwy kąsek dla każdego włamywacza. Niestety niewielu właścicieli domów czy mieszkań myśli o solidnej ochronie, tym bardziej w okresie letnim gdzie dochodzi do największej liczby włamań. Jest to czas kiedy planujemy wakacje i może nie być nas przez kilka tygodni. Statystyka kryminalna również ukazuje okres zimowy, gdzie aktywność włamań jest minimalnie mniejsza niż w okresie letnim. Głównym czynnikiem sprzyjającym jest krótszy dzień ze światłem słonecznym ułatwiającym obserwację jak i samą akcję włamania bez niepotrzebnych świadków. Jest wiele wariantów dzięki którym możemy zabezpieczyć swój dom czy też mieszkanie przed niechcianymi gośćmi.

Instalacja systemu CCTV: Najważniejszym aspektem tutaj jest skuteczność. Systemy monitoringu muszą być dyskretne i nie wpływać negatywnie na architekturę budynku.


W przypadku tej instalacji trzeba podjąć decyzję czy wybierze się system Analogowy, AHD czy Cyfrowy IP. System analogowy determinuje maksymalną rozdzielczość video 4CIF 704x574 pikseli, co w zupełności pozwala na identyfikację osób i obiektów. Systemy analogowe nie są już ograniczane dystansem, na jaki możliwa jest transmisja sygnału z kamery do rejestratora. Technika HDCVI lub HDTVI pozwala na przesyłanie sygnału nawet na odległość 500 metrów przy wykorzystaniu okablowania koncentrycznego lub kabla UTP.


Znacznie nowszą technologią od kamer analogowych jest monitoring IP zwany też cyfrowym lub megapikselowym, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z dużymi obiektami lub kompleksami obiektów, gdzie głównym czynnikiem jest wysoka jakość obrazu, w których poszczególne elementy systemu znajdują się od siebie w dużych odległościach. W takich przypadkach jedynym słusznym rozwiązaniem, zarówno ze względów funkcjonalnych, jak i jakościowych, jest budowa nowoczesnych systemów telewizji przemysłowej (tzw. monitoring IP), które zakładają wykorzystanie sieci IP i cyfrowych kamer przemysłowych. Same rejestratory można natomiast obsługiwać na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest ręczna obsługa myszką podłączoną do portu USB. Alternatywą dla ręcznego sterowania jest zarządzanie systemem CCTV przez sieć LAN za pomocą darmowego oprogramowania PSS. Dodatkowym zabezpieczeniem dla awarii sieci LAN jest tu zapis z kamer na kartach MiniSD w nich zamontowanych. Kolejnym połączeniem systemu analogowego oraz systemu IP jest monitoring AHD, działający na strukturze podobnej jak powszechnie znany analogowy system monitoringu CCTV. System ten pozwala na przesył obrazu wysokiej rozdzielczości HD i Full HD na odległość do 500 metrów przy wykorzystaniu kabla koncentrycznego RG59. Podobne parametry osiągnąć można przy wykorzystaniu przewodu UTP. Można go uznać jako nowocześniejszą wersję monitoringu analogowego a wdrożenie go nie wymaga zmiany struktury kablowej, gdyż możemy posłużyć się już tą istniejącą.

Instalacja systemu alarmowego: Następnym bardzo ważnym zabezpieczeniem jest system alarmowy do domumieszkania lub firmy. Do wyboru mamy alarm przewodowy lub bezprzewodowy.

System alarmowy jest drugim systemem najczęściej montowanym ze względu na mniejszy koszt oraz łatwości i szybkość instalacji. Do połączenia całego systemu stosujemy okablowanie telefoniczne. Jako alternatywę mamy alarm bezprzewodowy, który jest zasilany bateriami. Jako podstawa zabezpieczeń do domu, taki system w znacznym stopniu utrudnia lub całkowicie uniemożliwia włamanie się na posesję, przez zainstalowany sygnalizator optyczno-akustyczny.

Dla bardziej zaawansowanych odbiorców alarm może pełnić funkcję inteligentnego domu, przez sterowanie roletami antywłamaniowymi, oświetleniem czy nawet regulując temperaturę w pomieszczeniach.


Bardzo ważnym czynnikiem w przypadku monitoringu lub alarmu jest możliwość sterowania całym systemem zdalnie przez telefon lub aplikacje mobilne z dowolnego miejsca dając nam stały dostęp do miejsca jakie nas interesuje i reagować w krótkim czasie.


Można zauważyć, że zabezpieczenia mieszkań i domów z którymi spotykamy się w XXI wieku, są bardzo skuteczne i niemal do minimum ograniczają możliwość włamania dając nam poczucie bezpieczeństwa bez żadnych zbędnych konsekwencji. Warto też mieć na uwadze, że systemy bezpośrednio wpływają także na koszt ubezpieczenia naszego budynku, co na pewno jest istotną kwestią dla każdego.

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Artykuły-Blog