» » JAK ZABEZPIECZYĆ SIĘ PRZED WŁAMANIEM
Kategorie Producenci

Dodatkowe opcje przeglądania

Nasze hity

Cennik

Pobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS

Statystyka

  • Ilość produktów: 790
  • Ilość kategorii: 200
  • Ilość promocji: 51
  • Ilość nowości: 32
  • Aktualnie klientów na stronie: 1
  • Sklep odwiedziło: 83068 klientów
  • Sklep działa od: 25-02-2017

JAK ZABEZPIECZYĆ SIĘ PRZED WŁAMANIEM

Data dodania: 16-03-2018

Jak zabezpieczeń się przed włamaniem?

                  alt 
 

Pozbawione zabezpieczeń domy jednorodzinne jak i również mieszkania stanowią bardzo łatwy kąsek dla każdego włamywacza, niestety nie wielu właścicieli domów czy mieszkań myśli o solidnej ochronie, tym bardziej w okresie letnim gdzie dochodzi do największej liczby włamań, jest to czas kiedy planujemy wakacje i może nas przez kilka tygodni nie być, statystyka kryminalna również ukazuje  okres zimowy ,gdzie aktywność włamań nie ustępuję okresowi letniemu , głównym czynnikiem sprzyjającym jest krótszy dzień ze światłem słonecznym ułatwiającym obserwację jaki I samą akcję włamania bez nie potrzebnych światków, także przyjrzyjmy się więc kwestii zabezpieczenia naszego dobytku. Jest wiele wariantów dzięki którym możemy zabezpieczyć swój dom czy też mieszkanie przed niechcianymi gośćmi,między innymi:


Instalacja systemu CCTV: Oczywiście najważniejszym aspektem jest skuteczność. Systemy monitoringu muszą być dyskretne i nie wpływać negatywnie na architekturę budynku.


W przypadku tej instalacji trzeba podjąć decyzję czy wybierze się system Analogowy, AHD czy cyfrowy IP. System analogowy determinuje maksymalną rozdzielczość wideo 4CIF 704x574 pikseli, co w zupełności pozwala na identyfikację osób i obiektów,systemy analogowe nie są już ograniczane dystansem, na jaki możliwa jest transmisja sygnału z kamery do rejestratora. Technika HDCVI lub HDTVI pozwala na przesyłanie sygnału nawet na odległość 500 metrów przy wykorzystaniu okablowania koncentrycznego lub kabla UTP.


Znacznie nowszą technologią od kamer analogowych jest monitoring IP zwany też cyfrowym ,megapikselowym,zwłaszcza gdy mamy do czynienia z dużymi obiektami lub kompleksami obiektów, gdzie głównym czynnikiem jest wysoka jakość obrazu, w których poszczególne elementy systemu znajdują się od siebie w dużych odległościach. W takich przypadkach jedynym słusznym rozwiązaniem, zarówno ze względów funkcjonalnych, jak i jakościowych, jest budowa nowoczesnych systemów telewizji przemysłowej (tzw. monitoring IP), które zakładają wykorzystanie sieci IP i cyfrowych kamer przemysłowych. Same rejestratory można natomiast obsługiwać na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest ręczna obsługa myszką podłączoną do portu USB. Alternatywą dla ręcznego sterowania jest zarządzanie systemem CCTV przez sieć LAN za pomocą darmowego oprogramowania PSS. Dodatkowym zabezpieczeniem dla awarii sieci LAN jest tu zapis z kamer na kartach MiniSD w nich zamontowanych.Kolejnym połączeniem systemu analogowego oraz systemu IP jest monitoring AHD,działający na strukturze podobnej jak powszechnie znany analogowy system monitoringu CCTV. System ten pozwala na przesył obrazu wysokiej rozdzielczości HD i Full HD na odległość do 500 metrów przy wykorzystaniu kabla koncentrycznego RG59. Podobne parametry osiągnąć można przy wykorzystaniu przewodu UTP .Także też można go uznać jako nowocześniejszą wersję monitoringu analogowego,a wdrożenie go nie wymaga zmiany struktury kablowej, gdyż możemy posłużyć się tą już istniejącą.


Instalacja systemu alarmowego: Kolejnym bardzo ważnym zabezpieczeniem jest system alarmowy do domu,mieszkania lub firmy , do wyboru mamy alarm przewodowy lub bezprzewodowy.


Alarmowy jest drugim systemem najczęściej montowanym ze względu na mniejszy koszt oraz łatwości i szybkość instalacji. Do połączenia całego systemu stosujemy okablowanie telefoniczne ,jako alternatywa do wyboru mamy alarm bezprzewodowy, który jest zasilany bateriami.Jako podstawa zabezpieczeń do domu, taki system w znacznym stopniu utrudnia lub całkowicie uniemożliwia włamanie się do posesji , przez zainstalowany sygnalizator optyczno-akustyczny
Dla bardziej zaawansowanych odbiorców alarm może pełnić funkcję inteligentnego domu, przez sterowanie roletami antywłamaniowymi, oświetleniem czy nawet regulując temperaturę w pomieszczeniach.


Bardzo ważnym czynnikiem w przypadku monitoringu lub alarmu jest możliwość sterowania całym system zdalnie przez telefon lub aplikacje mobilne z dowolnego miejsca dając nam stały dostęp do miejsca jakie nas interesuje i reagować w krótkim czasie.


Także warto jednak dojść do wniosku, że zabezpieczenia mieszkań i domów, z którymi spotykamy się w XXI wieku, są bardzo skuteczne i niemal do minimum ograniczają możliwość włamania dając nam poczucie bezpieczeństwa bez żadnych zbędnych konsekwencji.Warto też mieć na uwadze że systemy bezpośrednio wpływają także na koszt ubezpieczenia naszego budynku, co na pewno jest istotną kwestią dla każdego.


 

 


 

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej