WYSYŁKA W 48H
ZWROTY DO 14 DNI
WYCENY I PORADY W 12H
+48 797 166 599
Strona główna » Artykuły-Blog » JAKI WYBRAĆ WIDEODOMOFON?
Dodatkowe opcje przeglądania
Nasze hity

JAKI WYBRAĆ WIDEODOMOFON?

Data dodania: 05-12-2018
alt

Wideodomofon zastępuje klasyczne rozwiązanie w domach i mieszkaniach, dziś to urządzenie, które w podstawowej formie nie tylko steruje otwieraniem furtki i bramy ale posiada funkcje zapisu filmów, zdjęć oraz daje nam możliwość podglądu naszych gości nawet gdy nie ma nas w domu.

                   alt

Stojąc przed wyborem jaki kupić wideodomofon? ,musimy poznać kilka istotnych rzeczy, takich jak, z czego składa się wideodomofon i na co warto zwrócić uwagę, na przeciw tym pytaniom wychodzi firma Alertkam, która posiada sklep stacjonarny w Poznaniu i pomoże dobrać odpowiedni system, a dzięki prezentacji, można w prosty sposób pokazać jak działa nowoczesny system.

Czym jest stacja bramowa?

Stacja bramowa to urządzenie, które zamontowane jest najczęściej na zewnątrz np: w ogrodzeniu, płocie, elewacji budynku, na słupie itd. 
Pełni ona funkcję dzwonka oraz przekaźnika między gościem a odbiorcą, poprzez zamontowaną kamerę.


                                              alt
W ofercie posiadamy wiele opcji, od zwykłych stacji z jednym przyciskiem, aż do urządzeń wyposażonych w czytnik RFID, lini papilarnych lub wbudowanym szyfratorem. Każda stacja posiada zamontowaną kamerą z promiennikiem podczerwieni IR. Kąt widzenia kamery możemy dowolnie regulować w zależności od wysokości zamontowania urządzenia.  Stacja bramowa wykonana jest z wandaloodpornej stali szlachetnej odpornej na warunki atmosferyczne.
                                                           alt

 

Czym jest panel wewnętrzny?


Inaczej zwane monitorem ,to urządzenie połączone bezpośrednio ze stacją bramowa, monitor pełni funkcję odczytu danych z kamery jak również daje nam możliwość sterowania furtką, bramą lub innym urządzeniem wyposażonym w elektro-zawór.

Podstawowe panele posiadają funkcję otwierania furtki, regulacji lub zmiany melodii, sygnału dzwonka, zmianę ustawień graficznych i kolorystycznych przycisków.
                                                           alt

Bardziej zaawansowane modele, posiadają opcję otwierania furtki i bramy, bez dodatkowych modułów, slot na kartę mSD daję możliwość nagrywania krótkich filmów i robienie zdjęć z wizyt gości, gdy nas nie ma w domu. a dzięki zamontowanej detekcji ruchu możemy śledzić co dokładnie się dzieje przed wejściem do posesji.
                                                                 alt


Jakie zasilanie do wideodomofonu?


W przypadku standardowej wersji, gdzie mamy stację i monitor, wystarczy klasyczny zasilacz na szynę DIN o parametrach 14V 1 Amper, to w zupełności wystarczy do zasilania trzech elementów łącznie z elektor zaczepem, który pobiera prąd 12V.

                                                                                      alt

 
Przykładowy schemat połączenia wideodomofonu.alt

Drogi kliencie, jeśli szukasz i nadal nie wiesz co dokładnie wybrać, potrzebujesz pomocy w dobrze i wsparcia technicznego, wystarczy nas odwiedzić w naszym sklepie stacjonarnym w Poznaniu lub zadzwonić i w takim przypadku pomożemy.
 
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Artykuły-Blog