530 019 555
41 300 55 26
Strona główna1 » Artykuły-Blog2 » KAMERA TERMOWIZYJNA
Kategorie Producenci

Dodatkowe opcje przeglądania

Nasze hity

Opinie o produktach

Cennik

Pobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS

Statystyka

  • Ilość produktów: 771
  • Ilość kategorii: 201
  • Ilość promocji: 43
  • Ilość nowości: 1
  • Aktualnie klientów na stronie: 183
  • Sklep odwiedziło: 130073 klientów
  • Sklep działa od: 25-02-2017

KAMERA TERMOWIZYJNA

Data dodania: 30-01-2018 alt

Kamery termowizyjne - co to jest i jak to działa?

                                                      alt

Z definicji ogólnej możemy zakwalifikować tego typu urządzenia jako kamery specjalistyczne. Kamera termowizyjna rejestruje intensywność promieniowania w podczerwonej części widma elektromagnetycznego i zamienia je na obraz widzialny dla ludzkiego oka.


Czym jest podczerwień?

To promieniowanie elektromagnetyczne o długości fal pomiędzy światłem widzialnym a falami radiowymi. Oznacza to zakres od 780 nm do 1 mm. Każde ciało o temperaturze większej od zera bezwzględnego emituje promieniowanie cieplne. Już w temperaturze kilku kelwinów ciała emitują promieniowanie elektromagnetyczne w zakresie dalekiej podczerwieni jednak ciała o temperaturze pokojowej emitują najwięcej promieniowania o długości fali rzędu 10 μm. Przedmioty o wyższej temperaturze emitują więcej promieniowania i o mniejszej długości, co pozwala na ich łatwe wykrycie.
 

Do czego służy kamera termowizyjna?


Urządzenie pomaga uzyskać wiele ważnych szczegółów z zakresu detekcji. Standardowo, kamery termowizyjne dostarczają informacji na temat zmian temperatur. Obecnie na rynku dostępne są kamery z podwójnym obiektywem, które służą również do rejestrowania normalnego obrazu, tak samo jak w przypadku standardowych kamer do monitoringu łącząc najważniejsze cechy takie jak: daleki zasięg widzenia w dzień i w całkowitej ciemności, szczegółowa analiza obrazu video w cyfrowej jakości, odporność na trudne warunki atmosferyczne.
 

Gdzie możemy zastosować kamery?


Urządzenia idealnie sprawdzają się na dużych zamkniętych obiektach, gdzie potrzebna jest szczegółowa analiza obrazu video oraz dodatkowa opcja wykrywania obiektów wytwarzających promieniowanie cieplne przy całkowitej ciemności. Kamery tego typu znalazły zastosowanie w terminalach lotniczych, portach, magazynach produkcyjnych, w zakładach przemysłu ciężkiego, parkach i terenach leśniczych objętych ścisłą ochroną oraz wszędzie tam gdzie wymagane jest indywidualne podejście do miejsca w którym kamera ma pracować.
 

Termowizja w budownictwie?


Aktualnie wiele firm budowlanych oferuje usługi w przeprowadzaniu wizji lokalnej w celu wykrycia ucieczki ciepła z domu, mieszkania, magazynów czy innych obiektach zamkniętych. Powodem tego jest zrozumienie jak zachowuje się budynek, który ogrzewamy. Kamery termowizyjne skutecznie dostarczają istotnych informacji o wadach konstrukcyjnych, dzięki temu wiele osób skutecznie zredukowało na przykład rachunki za ogrzewanie lub podnosząc komfort pracy, skutecznie usuwając wady wykryte dzięki technologii kamer termowizyjnych.

Gdzie kupić kamerę?

Nasza firma zajmuje się dystrybucją kamer termowizyjnych a kilka modeli dostępnych jest na stronie sklepu ( kliknij tutaj jeśli chcesz zobaczyć modele kamer).
Kamery dostępne są pod zamówienie po wcześniejszym kontakcie z działem handlowym na sklepie Alertkam.pl

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej