» » PORADNIK PRZED ZAKUPEM: SYSTEM ALARMOWY
Kategorie Producenci

Dodatkowe opcje przeglądania

Nasze hity

Opinie o produktach

Cennik

Pobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS

Statystyka

  • Ilość produktów: 790
  • Ilość kategorii: 200
  • Ilość promocji: 51
  • Ilość nowości: 32
  • Aktualnie klientów na stronie: 1
  • Sklep odwiedziło: 83068 klientów
  • Sklep działa od: 25-02-2017

PORADNIK PRZED ZAKUPEM: SYSTEM ALARMOWY

Data dodania: 02-01-2018


  altAlarm to drugi system jaki najczęściej wybieramy do zabezpieczenia swojego mienia, przed niepożądanym działaniem osób trzecich, w tym poradniku odpowiemy na najczęściej zadawane pytania naszych klientów, którzy stoją przed wyborem pierwszego systemu alarmowego,
postaramy się pokazać i odpowiedzieć na najważniejsze cechy jakie powinien posiadać dobrze zaprojektowany system alarmowy do domu, firmy lub sklepu.
 
 

A więc co warto wiedzieć przed doborem systemu alarmowego.

1) Ile będzie pomieszczeń do zabezpieczenia? - dzięki temu jesteśmy wstanie dobrać odpowiednio dużą centralę alarmową, która będzie sercem całego sytemu i to ona będą przetwarzane informacje.

2) Czy to ma być system przewodowy lub bezprzewodowy? - tu warto pamiętać, że bezprzewodowy system alarmowy będzie droższy oraz jest ograniczony zasięgiem działania jak również musimy się liczyć z wymieniania baterii gdy zasilanie się wyczerpie.

3) Co wybrać? lub co jest lepsze?: czujniki ruchu czy kontaktrony? - zasada działania jest prosta ,czujnik ruchu podstawowy służy do wykrywania ruchu i podczerwieni w zasięgu działania, większość czujników ma zasięg działania do 15 metrów, generalnie zasada jest taka że, jeden czujnik nadaje się na jedno pomieszczenie.
Kontaktron to urządzenie, które działa na zasadzie układu magnetycznego, są one montowanie na drzwiach oknach lub w bramach garażowych. uruchamiają alarm gdy połączenie zostanie zerwane np: gdy zostanie otwarte okno.


4) Co to jest centrala alarmowa?- gdy znamy już docelową ilość czujników oraz wybraliśmy system przewodowy lub bezprzewodowy, wówczas dobieramy serce całego sytemu nazywaną centralą alarmową jest to płyta główna z układem scalonym, gdzie urządzenie przetwarza informacje płynące z czujników.
Centrala alarmowa dzieli się na opcję przewodowe i bezprzewodowe, określą ją ilość wejść do obsługi czujników oraz maksymalną ilość obsługiwanych urządzeń do rejestracji zdarzeń.
Im bardziej zaawansowana centrala tym więcej może ona obsługiwać urządzeń, bardo ważnym parametrem jest obsługa modułu GSM służącym do wysyłania komunikatów o zdarzeniu w formacje SMS na telefon komórkowy, jeśli centrala alarmowa posiada wbudowany moduł GSM na kartę SIM istnieje również sterowanie systemem alarmowym przez telefon komórkowy.


5) Zasilanie i akumulator do alarmu - Podstawą każdego zestawu do alarmu jest układ zasilania, składa się on z transformatora oraz akumulatora o określonej pojemności ampero-godzinej, który musimy umieścić w obudowie alarmowej.

6) Jak podłączyć system alarmowy do zasilania? - W każdym zestawie jest dołączona instrukcja w języku polskim jak należy bezpiecznie podłączyć, Ale trzeba pamiętać że wszystkie urządzenia typu: czujnik ruchu, czujnik dualny, kontaktron lub czujniki specjalne jak dymu, czadu, gazu, sygnalizator optyczno-akustyczny itp, będą zasilane bezpośrednio z centrali alarmowej jeśli system jest przewodowy, w przypadku urządzeń bezprzewodowych zasilanie jest bateryjne klasycznymi bateriami ogólnie dostępnymi na rynku.

Wszystkie urządzenia typu alarm potrzebują zasilanie na 12V, możemy to uzyskać dzięki transformatorowy dołączonego do zestawu.
Zasada działania: miejsce gdzie chcemy umieścić nasze serce sytemu musi być dobrze schowane oraz potrzebne jest doprowadzenie zasilania 230V, które następnie wchodzi w transformator przerabiające napięcie na 12V, z transformatora należy się podłączyć się pod akumulator 12V z niego podpinamy się pod centralę alarmową, reszta urządzeń będzie zasilania bezpośrednio z płyty głównej.


7) Obudowa alarmowa - służy nam do schowania płyty głównej, transformatora, akumulatora, dodatkowych modułów oraz okablowania, tak aby wszystko estetycznie wyglądało, całość jest zamknięta w obudowie zabezpieczoną przed próbą otwarcia osób trzecich.

8) Ostatnim elementem jest sygnalizator optyczno-akustyczny-jest to urządzenie generujące sygnał sygnał dźwiękowy o silnym i uciążliwym hałasie.
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej