797 166 599
41 300 55 26
Strona główna » Artykuły-Blog » WSZYSTKO, CO POWINIENEŚ WIEDZIEĆ W TRAKCIE WYBIERANIA MONITORINGU DLA FIRMY
KategorieProducenci
Dodatkowe opcje przeglądania
Nasze hity
Opinie o produktach
Cennik
Pobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS
Statystyka
  • Ilość produktów: 975
  • Ilość kategorii: 169
  • Ilość promocji: 10
  • Ilość nowości: 0
  • Aktualnie klientów na stronie: 1
  • Sklep odwiedziło: 629995 klientów
  • Sklep działa od: 25-02-2017

WSZYSTKO, CO POWINIENEŚ WIEDZIEĆ W TRAKCIE WYBIERANIA MONITORINGU DLA FIRMY

Data dodania: 04-11-2020alt

Wszystko, co powinieneś wiedzieć w trakcie wybierania monitoringu dla firmy


Jeśli zdecydowałeś się na założenie monitoringu w swojej firmie na pewno zastanawiasz się nad tym, które rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze i najbardziej bezpieczne. Monitoring firmy gwarantuje możliwość nowoczesnego pilnowania całego zakładu pracy przed włamaniami, kradzieżami i zniszczeniem budynku. Istnieje szereg rozwiązań, które pozwalają na ochronę miejsca pracy zarówno od wewnątrz, jak i na zewnątrz.


Dodatkowym atutem posiadania tego typu produktów jest fakt, że monitoring firmowy może być dowodem w sprawach, które są związane z popełnieniem przestępstw lub wykroczeń na terenie firmy, wypadkami, zniszczeniem mienia, a także kradzieżami, jakie mogą wystąpić.

 

Do jakich celów może służyć monitoring w pracy?


Monitoring na terenie firmy i wokół niej może zostać wykorzystywany wyłącznie do określonych celów. Pracodawca nie powinien przekraczać tych możliwości w żadnej sytuacji. W przypadku wątpliwości, co do zasadnych powodów wykorzystywania kamer, możemy znaleźć regulacje prawne w art. 222 § 1 Kodeksu Pracy.

Jest to między innymi zapewnienie bezpieczeństwa pracowników, ochrony mienia, kontroli produkcji lub zachowania w tajemnicy informacji, których ujawnienie mogłoby narazić pracodawcę na szkodę.

 

Czy pracodawca może monitorować swojego pracownika?


Pracodawca nie ma prawa na wykorzystywanie kamer zamontowanych w firmie do monitorowania swojego pracownika. Firmy ze względu na wykorzystywane monitoring nie mogą kontrolować zachowania pracowników, sprawdzać czas pracy, czy weryfikować efektywności wdrażanych działań.

Dodatkowym elementem, na który warto zwracać uwagę jest fakt, że kamer nie można montować w szatniach, pomieszczeniach sanitarnych, palarniach, stołówkach i pokojach, które zostały udostępnione dla poszczególnych związków zawodowych


Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Artykuły-Blog