WYSYŁKA W 48H
ZWROTY DO 14 DNI
WYCENY I PORADY W 12H
+48 797 166 599
Dodatkowe opcje przeglądania
Nasze hity
Opinie o produktach

DOMOFONY ZESTAWY

DOMOFONY ZESTAWY

Wybierając zestawy domofonowe, musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na kwestie bezpieczeństwa. To przecież podstawowa funkcja tego typu systemów. Mają one sprawić, iż domownicy będą bardziej komfortowo czuć się w domu, albowiem zyskają pewność, iż nikt obcy nie będzie chodził po ich posiadłości. System domofonowy powinien być też odpowiednio dopasowany do warunków otoczenia i potrzeb mieszkańców. Dotychczas najczęściej wybierano wersje analogowe, jednak ostatnimi czasy modne też stały się domofony cyfrowe.

Domofon analogowy to najprostszy zestaw, który idealnie może się sprawdzić w domku jednorodzinnym. System ten składa się z unifonu znajdującego się wewnątrz mieszkania, a także bramofonu. Sprzęt wymaga właściwego okablowania, jednak instalacja nie jest tutaj zbytnio skomplikowana. Takie zestawy domofonowe są też bardzo proste w obsłudze. Najczęściej na zewnątrz znajduje się bramofon z jednym przyciskiem, którym to wywołuje się mieszkańców. Wewnątrz domu jest natomiast unifon ze słuchawką, pozwalający na rozmowę oraz otwarcie furtki bądź drzwi wejściowych.


Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Producent
Zestaw domofonowy 5025/402-ZK-RF MIWI-URMET

Zestaw domofonowy 5025/402-ZK-RF MIWI-URMET

1 160,51 zł brutto943,50 zł netto
  • Producent: URMET
  • Dostępność: Dostępny
Najważniejsze cechy produktu:
  • Ilość przycisków: 1+1(+2)
  • Ilość przewodów: 5+1(+2)
  • System: 4+n
  • Napięcie: 12V
  • Wymiary: 225x80x40 mm
  • Kolor: biały
szt.Kup Terazdodaj do porównaniadodaj do ulubionych

Domofon – dobrej jakości zestaw

Gdy kupujemy więc zestaw domofonowy, to pamiętajmy, aby zastanowić się wcześniej nad naszymi oczekiwaniami. Tylko wtedy będziemy mogli dopasować najlepszy zestaw. Jeśli zależy nam jedynie na otwieraniu furtki czy bramy naszym gościom, to może tutaj wystarczyć całkowicie system domofonowy analogowy. Jednak jeśli pragniemy mieć dodatkowe możliwości, to warto pomyśleć o wersji cyfrowej. Tego typu sprzęty są znacznie bardziej rozwinięte pod względem technicznym i oferują więcej możliwości.

Nowoczesny system domofonowy

Takie systemy domofonowe cyfrowe przede wszystkim lepiej nadają się do domków wielorodzinnych oraz bloków. Pozwalają bowiem na komunikację z różnymi mieszkaniami. Bramofony posiadają blaty cyfrowe, gdzie można wstukać określone mieszkanie. To jednak nie wszystkie atuty, jakie oferuje nam tego typu system domofonowy. Warto też zwrócić uwagę, iż w jego przypadku jakość rozmów jest znacznie wyższa, co może mieć ogromne znaczenie dla użytkowników, gdyż zapewnia im większy komfort.

Co ważniejsze taki nowoczesny system domofonowy na ogół posiada też ciekawy design, dzięki czemu idealnie wpisuje się w otoczenie i prezentuje się bardzo estetycznie. Wybierając więc zestawy domofonowe, przeanalizujmy ich funkcjonalności oraz kwestie wyglądu. Niektórzy pragną mieć nowoczesne rozwiązania, jak dodatkowe możliwości wideo. Tego typu opcje możliwe są w systemach cyfrowych. Zastanówmy się więc, czy mamy potrzebę obserwacji terenu przed wejściem, czy wystarczy nam jedynie komunikacja i sterowanie otwieraniem drzwi bądź furtki.